Maç Sırasında Oyunu Okuyabiliyor Musun?

Birinci sınıf bir futbol yıldızı olmak için doğal bir yetenek ve bol beceri olmazsa olmazdır. Bununla birlikte, zeka da oyunun büyük bir parçasıdır ve oyuncuların sahip olması gereken önemli bir özelliktir. Dünyanın seçkin oyuncularının çoğu, oyunu okuma ve buna göre tepki verme yeteneğine sahiptir.

Maç sırasında oyunu okumak, oluşacak durumları öngörmek çok önemlidir ve birinci sınıf bir oyuncuyu ortalama bir futbolcudan ayırabilir. Oyunu okuma becerisi genellikle zaman içerisinde oynaya oynaya gelişir. Oyun senaryolarının tekrarı, her maç sırasında yaşadığınız senaryolar ve tecrübeler oyunu okuma becerinizi geliştirir. Örneğin bir oyuncunun hangi yöne pas atacağını tahmin etmek zihinsel farkındalık ve pratik gerektirir. Bazen rakibiniz bir pası atmak üzereyken nereye atacağını hisseder ve önceden pozisyon alırsınız. İşte bu farkındalık size oyun içinde üstünlük sağlayacaktır. Eğer bu farkındalık gelişmezse rakibinizin koşularını izlemek yerine topu izlemeye başlarsınız ve bu durum oyun içinde size dezavantaj yaratır.

Oyunu okuma farkındalığınız geliştiğinde, zamanında müdahaleler yapma, olası tehlikeleri okuma, hızlı tepkiler verme ve rakibinizin aldığı aksiyonlara karşı takımınızı koruma beceriniz de gelişecektir. Rakibinizin bir sonraki hamlesini tahmin edecek ve bir oyuncunun pası alması veya topa koşması için gereken süre içinde, siz pozisyonunuzu almış ve atağı durdurabilir duruma çoktan geçmiş olacaksınız. Bu durum sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir.

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts