Kadroya Giremediğimde İçinde Bulunduğum Olumsuz Durumdan Nasıl Kurtulabilirim?

Sakatlıklar, oyun tarzındaki değişiklikler, antrenör tercihleri ​​veya yeni bir oyuncunun yüksek performansı nedeniyle kadrolar sıklıkla değişebilir.

İster kadroya giremeyin, ister oyun süreniz önemli ölçüde azaltılsın, yeni durumunuza uyum sağlamakta zorluk çekebilirsiniz.

Becerilerinizi ve oyununuzu geliştirmek için çok çalıştınız. Yeteneklisiniz ve geçmişte takıma önemli katkılarda bulundunuz. Antrenmanda çoğu takım arkadaşından çok daha iyi oynadınız. Oynamayı hak ettiğinizi hissediyorsunuz. Hatta başka bir oyuncunun neden sizden daha fazla oyun süresi aldığını sorguluyorsunuz. Antrenörünüzün haksız olduğunu veya kişisel olarak size karşı bir şeyler hissettiğini düşünebilirsiniz.

Olumsuz bir tutum sadece performansınıza zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda ekip genelinde olumsuz enerjiyi harekete geçirir. Olumsuz tutumlar takımı etkiler ve antrenörünüzün gözündeki duruşunuzu kötüleştirir.

Bunu nasıl çözebilirsiniz?

Takım içindeki durumunuz değişse bile, takımın başarısına katkıda bulunmanın ve aynı anda oyununuzu geliştirmenin birkaç yolu var.

1. İzleyerek öğrenin – Oyununuzu geliştirebilir ve diğerlerinin rekabetini izleyerek stratejinizi daha iyi anlayabilirsiniz.

2. Takım arkadaşlarınızı zorlayın – Antrenmanda sınırlarınızı zorladığınızda, takım arkadaşlarınızı daha iyi olmaları için zorlarsınız. Bu zihniyet, takım oyununu ve uyumu teşvik eder.

3. Becerilerinizi geliştirin – Daha az oyun süreniz olsa bile, tekrar yoluyla becerilerinizi geliştirmek için fırsatlardan yararlanabilir ve antrenörünüzün yeniden dikkatini çekebilirsiniz.

4. Yeteneklerinizi sergilemek için daha çok çaba gösterin – Her antrenmanda becerilerinizi ve pozitif zihniyetinizi sergileme fırsatınız olur, bu da muhtemelen daha fazla oyun süresiyle sonuçlanır.

5. Takım çalışmasına katkıda bulunun – Olumsuzluğun bir takımın moralini bozduğu gibi, pozitiflik de kolektif takım zihniyetini iyileştirebilir.

Bir takımın başarısının, tüm oyuncuların ortak bir hedefe ve takımını aynı yöne doğru çekmesinden kaynaklandığını unutmayın.

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts