ANGEL DI MARIA

Onun da hayali sizin gibi futbolcu olmaktı.

Bir kömür madeninde çalışmaktan dünyanın en pahalı futbolcu olmasına kadar süren bir başarı hikayesi.

Angel Di Maria…

Annem evdeki her şeyi kırmamdan bıktı, bu yüzden üç yaşımda doktora gitmemi sağladı. Muayene odasında her şeyi kırarak koşuyordum. Doktor da anneme ‘Onu spora kaydet‘ dedi ve işte kariyerim başladı diyor Di Maria.

4 yaşında bir çocukken şehrin sokaklarında futbol oynardı.

Rosario Central Kulübü scoutları ona yerel takımı yerine kendi kulüpleri için oynamayı teklif ettiğinde kulüpten para istemedi, onun için daha değerli bir şey istedi. 35 futbol topu.

6 yaşında Rosario Central‘da oynadığında antrenman alanına gitmesi 30 dakika sürerdi. Bir bisiklet almışlar ve Di Maria arkada, kız kardeşi gidonda oturur ve annesi bisikleti sürerdi. Kış aylarında zorlanırlardı ve bunu tam 7 sene yaptılar.

Kız kardeşleri ve babasıyla birlikte henüz 10 yaşındayken bir kömür madeninde çalışan Di Maria, 2014 yılında aşırı yoksulluğun üstesinden gelip futbol tarihinin en pahalı oyuncusu oldu.

Benfica’ya transfer olduğunda ailesini kömür ocaklarında çalıştırmamaya ve onlara bakmaya başladı. Aileme ev ve hediye alarak bir şeyler verdiğimi düşünüyorum. Umarım kariyerim bitene kadar bunu yapmaya devam edebilirim diyor Di Maria.

Kaynak: www.independent.ie

Related posts