21 Gün Kuralı ve Pozitif Alışkanlıklar ile Futbolunuzu Geliştirin!

Bir çok başarılı sporcu pozitif alışkanlıklar kazanarak ve bu alışkanlıkları uygulayarak basamakları çıkmıştır. Michael Jordan boş zamanlarında yüzlerce şut atarak çalışırdı, Venüs ve Serena Williams, okuldan önce tenis çalışmaları yapmak için sabah 6:00’da uyanırlardı.

Başarılı sporcular iyi alışkanlıklar geliştirmeyi öğrenmiştir ve bu alışkanlıkları yerinde tutmak için her gün disiplinli olarak çalışmıştır.

Pozitif bir alışkanlık kazanabilmeniz için 21 gün kuralını uygulayabilirsiniz. 21 gün kuralı alışkanlıkların oluşmasında en az yapılması gereken günü tabir eden bir rakamsal durumdur. İnsanların hedeflediklerini gerçekleştirememesi tembellikten kaynaklanmaktadır. Başarılı bir futbolcu olmak istiyorsanız iradeli ve disiplinli bir şekilde çalışmalarınızı yapmanız gerekmektedir.

Örneğin, okuldan geldikten sonra her gün 20 dakika zayıf ayağınızı çalıştırabilirsiniz, en az 21 gün bunu tekrarladığınızda artık bu sizin bir alışkanlık haline gelir ve bundan sonraki günlerde de disiplinli çalışmanıza devam edersiniz, zayıf ayağınız gelişir, futbolunuz gelişir.

Boyunuzun uzaması gerekiyorsa her gün yarım saat basketbol oynarsınız, bunu disiplinli bir şekilde alışkanlık haline getirirseniz boyunuz uzar, yanında fiziğiniz de geliştiğinde futbolunuza olumlu katkı yapar, antrenörlerinizin boyu kısa diye vazgeçtiği oyuncu olmaktan kurtulursunuz.

Bu yazıyı okuduktan sonra ilk adımınızı atın, az gelişmiş yönünüzü geliştirmek için antrenman metodu bulun ve disiplinli şekilde her gün 20-30 dakika bunun üzerine gidin, kazanan siz olun!

Related posts