Nasıl Daha İyi Bir Forvet Oyuncusu Olurum?

NASIL DAHA İYİ BİR FORVET OYUNCUSU OLURUM?

En basit kural, kazanmak için gol atmak zorundasınız. İyi bir forvet oyuncusuysanız takımınıza maç kazandırırsınız. Takımınıza maç kazandırırsanız antrenörlerinizin favori oyuncusu olursunuz. İyi bir forvet ne yapar ve forvet oyuncusu görevleri nelerdir?

1-Şut çekme becerinizin gelişmiş olması gerekir ve iyi bir bitirici olmalısınız.
2-Topa ilk dokunuş becerinizin çok iyi olması gerekir. Pozisyon geldiğinde 3 dokunuş yaparsanız gol atma şansınız ortadan kalkabilir.
3-Güçlü olmalısınız. Defans oyuncuları genellikle fiziksel olarak güçlü oyunculardır. Bu oyuncularla mücadele edebilmek için güçlü olmalısınız.
4-Top saklama beceriniz gelişmiş olmalı. Yeri geldiğinde rakip kaleye sırtınız dönük top alabilir, oyunu yavaşlatabilir ve arkadaşlarınıza doğru paslar atarak takımınızı ayakta tutabilirsiniz.
5-Hızlı olmalısınız. Rakip savunma oyuncuları hızlı forvetler karşısında ağır kalabilirler. Aynı zamanda hızlı oyuncu olursanız savunma arkasına atılan toplarda şansınız gol yapma şansınız yükselir. Hız aynı zamanda savunmaya baskı yapmanıza da yardımcı olur.
6-Kafa vuruşu becerisi. Direkt skoru değiştirebilirsiniz. Bir forvet oyuncusu için çok önemli bir özelliktir, size değer katar.

Aşağıdaki “Futbolcu Antrenman Programı” videosundan forvet oyuncuları için antrenman örnekleri bulabilirsiniz. Bu antrenmanları düzenli yaptığınızda bir süre sonra sizdeki değişikliği hem kendiniz hem de sizi izleyenler fark edecektir.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts