Nasıl Daha Güçlü Bir Futbolcu Olabilirim?

Kuvvetli fiziğe ve güce sahip olmak bir futbolcuda olması gereken en önemli özelliklerden biri hatta olmazsa olmazıdır.

Futbolcu olma yolunda rekabet oldukça fazladır. Bu sebeple kulüpler genellikle hazır ve fiziksel yeterliliği olan oyuncuları tercih etseler de bir çok kulüp de yetenekli bulduğu futbolcuların fiziksel gelişimlerini tamamlamaları için sabreder.

Elit seviyede futbol oynayabilmeniz için vücudunuz güçlü ve hazır olmalı. Örneğin, vücudunuzun üst kısmı güçsüz kalırsa, bir futbolcu olarak genel gelişiminiz üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir, maksimum hıza ulaşma ve hızlı bir şekilde yön değiştirme yeteneğinizi azaltabilir.

Diğer yandan uyun vücut yapısı için doğru çalışmak çok çok önemlidir. Genellikle büyük kaslara sahip olunduğunda güçlenildiği düşünülür oysaki hız ve çeviklik üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle futbolcular için genellikle kötü sonuçlar doğurabilir.

Gücünüzü oluşturduğunuzda ve bütün bir oyunu sürdürecek enerjiye sahip olduğunuzda, dayanıklılığınız da artacak ve oyununuza daha kolay odaklanacaksınız. Sahada durmadan çalışabilecek ve daha çok top kazanabileceksiniz. Güçsüz oyuncuları maçların sonuna doğru seçmek gözlemciler tarafından kolaydır.

Sakatlıkların futbolcuların kariyerlerine olumsuz etkileri oldukça fazladır. Maç boyunca vücudunuzu sürekli zorlarsınız, iyi bir kuvvet antrenmanı ile birçok kas sakatlığını önleyebilir ve kendinizi sürekli hazır tutabilirsiniz.

Futbolcuların boyuna, kilosuna ve vücut özelliklerine göre çalışma yoğunlukları ve tempoları farklılık gösterebilir. Ancak aşağıdaki “Futbolcu Antrenman Programı” videosundan vücut ağırlığı ile yapılan antrenmanları izleyebilir ve bacak kaslarınızın gelişimi için bu çalışmaları uygulayabilirsiniz. İleriki yazılarımızda vücudumuzun farklı bölgelerindeki kaslar için de çalışma önerilerimiz olacaktır.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts