İyi Bir Kanat Oyuncusu Olmam İçin Hangi Özelliklerim Olmalı?

İyi bir kanat oyuncusu;

-Hızlı olmalı,
-Dayanıklılığı iyi olmalı,
-Çalım atma, 1e1’de rakip oyuncuyu geçme becerisi yüksek olmalı,
-Dripling yapabilmeli,
-İyi orta yapabilmeli,
-Gol atma becerisi olmalı

Tabii ki bu özelliklerin hepsini yüzde yüz seviyede bir oyuncuda yakalamak neredeyse imkansız ancak bu özelliklerinizi ne kadar çok geliştirirseniz üst seviye liglerde oynama oranınız da o kadar artacaktır.

Genellikle sahadaki en hızlı oyuncular kanat oyuncularıdır. Önemli bir hıza sahipseniz geniş alanlarda çok başarılı olursunuz. İyi bir hız patlaması ile net gol şansı yaratabilirsiniz.

Dayanıklılığınız iyi olduğunda kanatta bir ileri bir geri gidip gelebilirsiniz. Bu da hem takıma ofansif olduğu kadar defansif katkı da demektir, antrenörünüzün en çok aradığı özelliklerin başında gelir.

Çalım atma beceriniz iyi olduğunda, kanatta önünüze gelen rakibinizi eksiltebilir ve takımınızı gol pozisyonuna sokabilirsiniz.

İyi orta yaparsanız gol olur! Gol olursa maç kazanırsınız. Maç kazanırsanız şampiyon olursunuz. Kanat pozisyonu futboldaki en üretken pozisyonlardan biridir.

Bir kanat oyuncusu olarak gol atma beceriniz gelişmişse aranan oyuncu durumunda olursunuz. Gol atmak, skoru değiştirmek sizi kötü oynadığınız bir maçta bile sahada tutar, kötü oynarken atacağınız bir gol ve kazanılan bir maç o günün tüm kötü izlerini unutturur.

Aşağıdaki “Futbolcu Antrenman Programı” videosundan sağ kanat görevleri, sol kanat görevleri ve kanat oyuncularına uygun çalışmalar bulabilir ve boş alanlarda bu çalışmaları yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts