Çevikliğimi Nasıl Geliştirebilirim ve Antrenman Çeşitleri

Hızlı bir şekilde rakibinizin üzerine giderken birdenbire durmak veya yön değiştirmek ve rakibini geçmek sizi kesinlikle maç içinde ön plana çıkaracak ve izleyenlerin dikkatini çekecektir. Ancak yeterince çevik değilseniz, dengeniz bozulur ve kendinizi sahada tökezlerken bulabilirsiniz. Vücudunuz yapmak istediğiniz ani hareketlere izin veriyorsa ve yapabiliyorsa avantaj sizde demektir.

Çevikliğinizi geliştirirseniz esnekliğiniz, dengeniz ve kontrolünüz gelişir. Çeviklik, vücudun hareket sırasında uygun hizalamayı ve duruşu sürdürmesine yardımcı olur. Gelişmiş denge ile daha hızlı ayaklar ve daha hızlı reaksiyon gösterebilirsiniz, bu da oyun içerisinde rakibinize karşı size üstünlük sağlayacaktır.

Çevikliğinizi geliştirdiğinizde koordinasyon, hızlı dur-kalklar ve yön değiştirmeleriniz gelişir. Vücudunuz senkronize çalıştığında ise oyun içinde hareketleriniz daha akıcı hale gelir. Toplu veya topsuz hızlı ve akıcı yön değişikliği yaptığınızda rakiplerinize karşı almak istediğiniz pozisyonu daha kolay alabilir ve kendinize avantaj sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki “Futbolcu Antrenman Programı” videosundan çeviklik çalışmalarını izleyebilir ve boş alanlarda uygulayabilirsiniz.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts