Bitiriciliğimi Nasıl Geliştiririm?

Elbette ki başta forvetler için olması gereken özelliklerin başında gelse de defans veya orta saha oyuncusu da olsanız, kesinlikle nasıl iyi bir bitirici olunacağını bilinmelidir. Bu hem sizin çok yönlü bir futbolcu olmanızı sağlayacak hem de takımınızı daha iyi duruma getirecek.

Forvet oyuncusunun en önemli görevi bitirici olmaktır. İyi bir bitirici her zaman skoru değiştirebilir, top ayağına geldiğinde izleyenleri heyecanlandırır ve her platformda mutlaka öne çıkar, dikkat çeker ve kendisini izleyen kulüp ve antrenörler tarafından tercih sebebi olur.

İyi bir bitirici olabilmek için önce zayıf yönlerinizi keşfedin. Bunu keşfettiğinizde nelere odaklanmanız ve çalışmanız gerektiğini fark edersiniz.

Gözünüz sürekli kalecinin üzerinde olsun, oyun içinde kalecinin aldığı konumu iyi gözlemlerseniz şut çekerken nereye vuracağınızı bilirsiniz.

Yerden vuruşların gol olma olasılığının yüksek olması kanıtlanmıştır. Şutlarınızı yerden veya yere yakın hizadan vurmayı deneyin, farkı göreceksiniz.

Topa %100 gücünüzle vurduğunuzda hedefi bulma şansınız azalacaktır. %70 gücünüzle hedefe doğru şut çekmeyi deneyin, fark edecektir.

Tereddüt etmeyin! Önünüze bir pozisyon geldiğinde şut çekmekten çekinmeyin, pozisyonu harcamaktansa şut çekerek sonuç almayı denemek daha faydalı olacaktır. En azından bir şansınız olmuş olur!

Aşağıdaki “Futbolcu Antrenman Programı” videosundan bitiriciliğinizi nasıl geliştirebileceğinize dair çalışmalar bulabilir ve boş bulduğunuz alanlarda çalışabilirsiniz.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts