Sizi İzleyen Gözlemcileri Nasıl Etkilersiniz?

Futbolda pozisyonunuz ne olursa olsun, topa yapılan iyi bir ilk dokunuş ve kontrol, size bir sonraki hamleniz için kolaylık sağlar. Güçlü ve sert bir savunma oyuncusu olsanız bile, modern futbolda makul seviyede bir teknik beceriye sahip olmanız gerekir.

Fiziksel özelliklerinize bağlı olarak, top sürme, topa müdahale, şut çekme, oyunu yönlendirme, pas ve ilk dokunuşunuz genel olarak değerlendirilecektir.

Yetenekli bir oyuncu olabilirsiniz ancak onu maçta nasıl ve ne zaman kullanacağınızı bilmiyorsanız, takımınıza yardımcı olmak yerine bireysel oynuyorsanız gözlemcilerin dikkatini çekmezsiniz.

Topsuz oyun gözlemciler için çok önemlidir. Doğru alana mı koşuyorsunuz, rakipleri mi kapatabiliyor musunuz, takım arkadaşlarınıza yer açıp pozisyona sokmak için rakip defans oyuncusunu toptan uzaklara çekebiliyor musunuz? Gözlemciler bunlara bakar.

Fiziğinizin ve diğer fiziksel özelliklerinizin size avantaj sağladığını gözlemciler görmek ister. Oyunun hızına ayak uydurursanız, güçlü ve yeterli kondisyona sahip olarak oyundan düşmezseniz gözlemcilerin ilgisini çekersiniz.

Sahadaki en yetenekli oyuncu olabilirsiniz, bir maç sırasında her oyuncu zaman zaman sinirlenebilir, ancak öfkenizin oyununuzu ve takım arkadaşlarınızın oyunlarını etkilemeye başladığı an gözlemciler tarafından tercih edilmezsiniz.

Hangi pozisyon olursa olsun, eğer hızlı bir futbolcuysanız, onsuz olanlara göre her zaman bir avantaja sahip olacaksınız.

Gözlemciler potansiyel futbolcu ararlar. Bu yüzden çok çalışmalı, antrenörlerinizi dinlemeli ve takım için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Yeterince iyi olduğunuzda başarılı olmamanız için hiç bir sebep olmaz.

Kaynak: https://www.thesoccerstore.co.uk/

Related posts