Kulüpler ve Antrenörler İyi Bir 10 Numarada Hangi Özellikleri Arar?

İyi bir oyun kurucu, takımın hücum oyununun akışını kontrol etmeli, oyun bilgisi, top tekniği, top kontrolü, yaratıcılığı ve pas yeteneği ile takımını hedefe götürmelidir.

Yeri gediğinde destekleyici bir forvet olmalı yeri geldiğinde daha merkezi bir orta saha oyuncusu rolü üstlenmelidir.

Çok yönlü oyun kurucular, hem merkezde, hem hücumda hem de kanatlarda daha geniş pozisyonlarda oynayabildikleri için genellikle tercih edilenlerdir.

Ayrıca kulüpler iyi bir 10 numaradan, kanat oyuncularına veya forvetlere gol pozisyonu hazırlamasını, asist yapmasını veya golü kendisinin atmasını ister.

Bunların yanında bu tip oyuncuların hızlı, çevik ve iyi oyun görüşü, şut atma, oyunun yönünü değiştirme, adam geçme ve top sürme becerilerinin gelişmiş olmasını ister.

Rakipten top kapma, defansif özelliklerinizin de gelişmiş olması bu pozisyon için size ekstra bir fayda katacağından bu özelliği gelişmemiş oyunculara göre tercih edilirsiniz.

Aşağıdaki “Futbolcu Antrenman Programı” videosundan Kevin De Bruyne’nin oyun içinde yaptığı koşular, aldığı pozisyonlar, attığı paslar gibi bir çok öğretici aksiyonları izleyebilirsiniz. Bu video, iyi bir orta saha oyuncusu ne yapar ve ofansif orta saha görevlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts