İyi Savunma Yapmak Bir Sanattır!

Futbolda sağlam bir savunma, başarılı bir futbol takımının çok önemli bir parçasıdır.

İyi bir savunma oyuncusu, hücum oyuncusunu aceleye getirir, baskı yapar, kafasını karıştırmaya çalışır ve böylece hata yapmasına neden olur. Rakibinizin hatalarından yararlanmak, topu kazanmanızı ve takımınızın ileriye doğru hareketlenmesini kolaylaştırır.

İyi savunma yaptığınızda, rakibinizin topa sahip olma süresini düşürürsünüz ve takımınızın daha çok hücum etmesini sağlarsınız!

Günümüz futbolunda kulüpler ve antrenörler artık sadece iyi savunma yapan oyuncuyu tercih etmiyorlar. Yüksek seviyede futbol oynamak istiyorsanız savunduğunuz ve kazandığınız topları aynı başarı ile oyuna sokmalı ve arkadaşlarınıza kazandırmalısınız.

İyi savunma yapabilmek için saha içerisinde çok iyi pozisyon almanız gerekir. Öncelikli olarak, topun hücum oyuncusuna ulaşmamasını sağlamalı veya hücum oyuncusunun topla birlikte kaleye dönmesini durdurmalısınız.

Aşağıda yer alan “Futbolcu Antrenman Programı” videosunu mutlaka seyretmenizi öneririz. Savunma oyuncularının aldıkları pozisyonları, neden çabuk olmaları gerektiği, 1e1 de rakip oyuncuya nasıl ve hangi açıyla yaklaştığını iyi gözlemleyip maçlarda uygulamaya çalışırsanız kendinizi geliştirebilir ve sizi izleyenlerin dikkatini çekebilirsiniz.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts