Nasıl Daha İyi Bir Sol Bek Olurum?

Yüksek seviyede bir sol bek oyuncusu olmak istiyorsanız iyi bir fiziksel gücünüz olmalı, öncelikli olarak defansif yönünüz kuvvetli olduğu gibi sık sık ileriye çıkarak takımınızı gol pozisyonuna hazırlamalı, topla oynama beceriniz iyi olmalı ve tüm kanadı kontrol altında tutmalısınız, bunun için de aynı zamanda iyi bir koşucu olmanız gerekir.

Günümüz futbolunda bek oyuncularının ofansa mutlaka katkı yapması istenir. Liverpool’dan sağ-bek Trent Alexander-Arnold ve sol-bek Andy Robertson 2018-19 sezonunda birlikte 23 asist yapmışlardır.

Daha iyi bir sol-bek olabilmek için en iyi sol bekleri kendinize örnek alabilir ve idolünüz haline getirebilirsiniz. Maçları izlerken özellikle bu futbolcuların nerede durduklarını, nereye doğru koşu yaptıklarını gözlemleyebilirsiniz. Bunun için Real Madrid’den Marcelo ve Liverpool’dan Robertson hem defansif hem de ofansif olarak en iyi örnekler olabilir.

Sağ ayağınızı kullanabilmek sol bek oyuncuları için epey önemli bir özelliktir ve sizi tercih sebebi yapabilir. Örneğin sürekli sola doğru çalım atmak yerine sağa içeri doğru ilerleyip sağ ayağınızla orta yapma özelliği futbolunuza ve size çok şey katacaktır.

İyi bir sol bek nasıl olmalı, sol bek oyuncuları görevleri nelerdir? Aşağıdaki “Futbolcu Antrenman Programı” videosundan sol bek futbolcuları için kendilerini geliştirebilecek örnekler verilmiştir. Çevrenizde boş bulduğunuz alanlarda bu çalışmaları uygulayabilirsiniz.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts