İyi Bir Sol-Sağ Açık Oyuncusu Olmanız İçin Sahip Olmanız Gereken Özellikler ve Çalışmalar

Futbolda kanat pozisyonu, en kilit ve rakip için en tehlikeli pozisyonlardan biridir.
İyi bir kanat oyuncusunda olması gereken en önemli 5 özellik:

1. Dayanıklılık
Kanat oyuncusu sahadaki fiziksel olarak en zorlu pozisyondur. Saha boyunca ileri geri hareket etmeleri ve uzun mesafeler koşmaları gerekir.

2. Hız
Etkili kanat oyuncuları hızlı olanlardır. Rakibini 1e1 pozisyonlarda geçerken, rakibin arkasına sarkarken hızlı olan oyuncular avantajlı olanlardır ve tercih edilirler.

3. Top sürme becerisi
Yan çizgiler sahanın ortası gibi kalabalık olmadığı için kanat oyuncularına dripling yapma fırsatı verir. Top sürme becerisi yüksek olan oyuncular rakibini daha kolay geçebilir,

Kanat oyuncuları sürekli olarak diğer kanat oyuncuları ve savunmacılarla bire bir karşılaşmalar yaşarlar, bu nedenle rakibinizi etkisiz hale getirmek için topla iyi dripling yapmanız gerekmektedir.

4. Rakibini geçme becerisi
Kanat oyuncularının diğer pozisyonlara rakibini geçme becerilerinin daha fazla olması gerekir. Bunun için çabukluk ve çevikliğinizin de yeterli derecede olmalıdır.

5. Savunma becerisi
Kanat oyuncuları ofansif olduğu kadar defansif de gülü olmak zorunda. Bire bir durumlarda maç boyunca rakip kanat oyuncusuyla karşılaşacaksınız. Bunun için savunma becerinizin de olması gerekmektedir.

Aşağıdaki “Futbolcu Antrenman Programı” videosundan rakibinizi etkisiz hale getirmek için yapmanız gereken 5 farklı çalışma bulunmaktadır. Bulduğunuz boş alanlarda bu çalışmaları uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts