Etkili Bir Kanat Oyuncusu Nasıl Olabilirim?

Hız, yetenek ve beceri sahibi birçok kanat oyuncusu izlemeye doyulmaz. Bu nedenledir ki futbolcu adaylarının bu mevkiide oynayan bir çok idolü vardır ve bu pozisyon onlar için öncelikli tercihi ve hayalidir.

Kanat oyuncuları görevleri nelerdir? Etkili bir kanat oyuncusu nasıl olabilirsiniz? Bunun için bazı önemli ipuçları vardır.
*Karşınızda oynayan bek oyuncusundan kurtulmalısınız. Bunun için hızlı ve çabuk olmalısınız. Yürüme hızından başlayarak süratlenmeniz yeterince iyiyse rakip oyuncudan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.
*Çevikliğiniz iyi olmalı. Ani hareketlenmeler ile ileri-geri, sağa-sola çabuk hamleler yapabiliyorsanız rakibinizden kurtulabilirsiniz.
*Doğru pozisyon almalı, kendinize boş alanlar yaratmalısınız.
*İyi ortalar yapmalısınız. Hızlı, çabuk ve çevik bir oyuncu olabilir ve rakibinizi geçebilirsiniz ancak iyi orta yapamıyor ve forvet arkadaşlarınızı gole hazırlayamıyorsanız etkili bir kanat oyuncusu olamazsınız.
*Bitirici vuruşlarınız iyi olmalı. Bazı pozisyonlarda özellikle kontra ataklarda rakibinizi geçebilir, golle burun buruna gelebilirsiniz. Böyle zamanlarda bitirici vuruşlarınız iyi olursa takımınıza katkınız büyük olur ve sizi izleyenleri etkilerisiniz.
*Defansif yönünüz iyi olmalı. Günümüz futbolunda oyunculardan istenen, ofansif oldukları kadar defansına da yardım etmeleridir. Bu sebeple ileri gittiğiniz kadar geri de gelmelisiniz. Geri dönmek savunma açısından önemli olduğu kadar atakları başlatacağı için de önemlidir.

Aşağıdaki “Futbolcu Antrenman Programı” videosundan kanat oyuncusu görevleri ve olma özelliklerinizi geliştirecek çalışmaları izleyebilir ve boş alanlarda bu çalışmaları uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Diğer Bireysel Antrenman Örneklerini görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

Sıradaki deneme organizasyonumuzu görmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

⚽BuYoldaYalnızDeğilsiniz⚽

Related posts